Türk Kızılay Karabük Şube Başkanı Özcan Büyükgenç:

9 Kasım 2019
147 Views

– “Türk Kızılayı Karabük Şubesi olarak il genelinde nerede bir ihtiyaç sahibi vatandaşımız varsa imkanlar ölçüsünde yanlarında olmaya çalışıyoruz”

Türk Kızılay Karabük Şube Başkanı Özcan Büyükgenç, “Türk Kızılayı Karabük Şubesi olarak il genelinde nerede bir ihtiyaç sahibi vatandaşımız varsa imkanlar ölçüsünde yanlarında olmaya çalışıyoruz.” dedi.

Büyükgenç, Karabük Öğretmenevi’nde düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Türk Kızılay Karabük Şubesi olarak ramazan ayında 2 bin aileye gıda yardımı yaptıklarını söyledi.

İhtiyaç sahibi ailelere gıda paketi yardımlarının devam ettiğini belirten Büyükgenç, şunları kaydetti:

“Kurban Bayramı vesilesi ile vekaletle kurban kesiminde geçmiş yıllara oranla yaklaşık 3 kat bir artış gösterdik. Butik sevgi mağazamızdan yaklaşık 3 bin kişiye 9 bin parça kıyafet verdik. Camisi yanan bir köyümüze çadır mescit kurduk. Evi yanan 7 vatandaşımıza konteyner ev verdik. İhtiyaç sahibi ailelerimize sıcak yemek yardımımız devam etmektedir. Türk Kızılayı Karabük Şubesi olarak il genelinde nerede bir ihtiyaç sahibi vatandaşımız varsa imkanlar ölçüsünde yanlarında olmaya çalışıyoruz.”
AA

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Covid-19 İstatistikleri