Trabzon’da Murat Zorluoğlu’nun ‘yeni yönetim’ anlayışı başarılı olabildi mi?

17 Haziran 2020
36 Views

31 Mart 2019 seçimlerinde Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Murat Zorluoğlu, kendisi gibi AK Partili Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’ndan görevi almasının ardından, geçen yıl büyükşehirde görevden almalar yaparak yerlerine Elazığ, Van ve Kocaeli’den şehri tanımayan kişileri getirmişti.

Büyükşehir Belediyesi’nin yönetiminde tepedekileri ve Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na yakın isimlerin neredeyse tamamını görevden alıp yetkisiz hale dönüştüren Başkan Murat Zorluoğlu, AK Parti Trabzon İl yönetimini isyan ettirmişti.

Yeni Başkan Murat Zorluoğlu’nun Trabzonlu bürokratları tasfiye ederek bunların yerlerine Trabzon ile hiçbir bağı olmayan bürokratları ataması şehirde oldukça tepki çekmişti. Ayrıca görevden alınan bazı bürokratlar başka bir göreve atandı, bazılarına ise yeni görev verilmedi.

Görevden almaların yerine dışardan isimler getirilirken en son TİSKİ Genel Müdürü Elazığ’lı Ali Tekataş’ın yakın çalışma arkadaşı, Strateji Daire Başkanlığı görevine Van VASKİ’den Emrah Çayırlı getirilmişti.

Şehri tanımayan, insanını tanımayan kişilerin Trabzon’da ne kadar başarılı olacağını elbette zaman gösterecek.

Vatandaş ne diyor?

Trabzon Büyükşehir Belediyesindeki atamalar ve çalışmalar ile görüşlerini dile getiren vatandaşlar; “Trabzonlu olmayan bürokratların nasıl iş yaptıklarını bu şehirde bilmeyen yok gibi. Ve bu enkazları kaldırmak yine Trabzonlu bürokratlara kalacak. Örnek bir hayli fazla… Mesela TİSKİ’de Trabzonlu olmayan Ali Tekataş göreve geldi işler yoluna girdi mi? Aynı şekilde Genel Müdür yardımcısı Nurettin Tandoğan gibi başarılı bürokratlar görevden alındı, yerlerine atananlar ile işler düzeldi mi? Yada değişen ne oldu? Bu tür kadro değişiklikleri ile bir yere varılamaz. Bu şehrin sorunlarını yine bu şehrin evlatları çözecektir.” Şeklinde ifadelerde bulundu.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Covid-19 İstatistikleri