Survivor kitlelerin afyonu!

26 Mayıs 2020
47 Views

Yurtdışından ithal ettiği yarışma konseptlerini Türkiye’de uygulayarak kendi televizyon kanalında Türk toplumunun ahlaki yapısını bozan programlar düzenleyen Ali Acun Ilıcalı’nın Survivor programına olan gereksiz ve anlamsız ilgi şaşırtmaya devam ediyor.

Survivor’a olan anlamsız ilgi şaşırtmaya devam ediyor

Survivor, 10 yılı aşkın süredir ekranların en çok izlenen programlarından biri. Ali Acun Ilıcalı’nın rating rekorları kıran yarışma programı, yeri geliyor bir maçtan, yeri geliyor en çok sevilen diziden daha çok izleniyor.

Ali Acun Ilıcalı’nın Dominik’te düzenlediği Survivor isimli yarışma programı kitlelerin afyonu olarak görülüyor.

Ankara‘da 37 kişi katledilmişti, Türkiye o gece Survivor‘u izlemişti

2016 yılında Anakara’da 37 kişinin hayatını kaybettiği 125 kişinin de yaralandığı saldırı dünya medyasında son dakika olarak verildi. Türkiye‘de ise o gece en çok Survivor izlenmişti.

Survivor afyonlaştırıyor!

Hakkında ‘kurgu olduğu’ iddialarının önü arkası kesilmeyen bu yarışma programı ile Türk milletinin milli ve manevi değerleri alenen ayaklar altına alındığı gibi halkın bir kesimiminde afyon etkisi yaptığı görülüyor.

Türkiye’de Instagram canlı yayın rekoru!

Ali Acun Ilıcalı Instagram canlı yayın rekorunu kırmak için Survivor yarışmacılarıyla birlikte yayın yaptı. Acun’un canlı yayını 2 dakika içerisinde 3 milyon seyirci tarafından izlenmeye başladı ve dünya rekorunu kırması anlaşılır gibi değil.

Cumhurbaşkanı Erdoğan  tepki göstermişti…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Televizyonlarda bir sürü yarışma programları var. Bunların bir kısmı faydalı olabilir ama bir kısmının anlamsız olduğunu görüyoruz.” demişti.

Toplum ahlakını dinamitleyen yapımlara imza atan Ali Acun Ilıcalı’nın yurtdışından kopya ettiği programı Survivor’a olan gereksiz ve anlamsız ilgi dikkat çekiyor.

Söz konusu programda kadın ve erkeklerin bir arada aynı adada bulunmasını eleştiren ünlü ilahiyatçı İhsan Şenocak’ta “Kızlarla erkeklerin bir adadaki karma hayatını “yarışma” diye ekrana taşıyanlar ve buna müsade eden idareciler senin kızına da, oğluna da onlar gibi yaşamayı telkin ediyor. Sütünü evladına abdestsiz vermeyen anaların yurdunda bu programa müsade etmek ihanet değilse nedir ihanet?” diye eleştirmişti. 

 “Survivor ahlaksızlık programı kapatılsın!”

Ahlaki yozlaşmaya neden olan programa son verilmesi için bazı vatandaşlar tarafından change.org’ da “Survivor ahlaksızlık programı kapatılsın!” diye dijital imza kampanyası başlatılmıştı.

Dışarıdan ithal edilen bu programın Türkiye ayağını Ali Acun Ilıcalı oluşturuyor. Oldukça geniş bir seyirci kitlesini ekran başına çeken Survivor’un kadın-erkek aynı yerde yatıp kalkmaları, mahremiyetin sıfıra indiği komün hayatının bir versiyonu gibi görülüyor.

Masonik sembollerin amacı nedir?

Ali Acun Ilıcalı’nın Survivorda giydiği o tek gözlü tişörtten sonra bu konu çok konuşuldu çok tartışıldı. İlluminati ve Siyonizmi temsil eden tişörtteki o tek göz masonik bir semboldür.

Ateş, meşale, kurukafa, sütunlar, bayraklar, çeşitli sembollerle birlikte konsey argümanları var.  Bu görüntüler, akıllara “mason” sembollerini çağrıştırıyor.

Bilindiği üzere; Masonlukta semboller, masonik ilkeleri daha iyi anlatmak, ritüellerin içerdiği aşılamaları ve öğütleri belleklere iyice yerleştirmek, bunların uzun ömürlü olmalarını sağlamak için kullanılır.

Kadınlar ve erkekler yarı çıplak bir şekilde yaşıyor!

Söz konusu yarışmada aç bırakılarak insanı insan yapan değerleri öldürüp, hayvani duygularla davranmaya zorlanan kadın ve erkek yarışmacılar yaklaşık 5 ay boyunca aynı adada beraberce yaşıyor. Acun, birbirlerini tanımayan kadın ve erkekleri küçük bir adada yarı çıplak bir şekilde burun buruna yaşamaya mecbur kılarak, İslam’ın en büyük prensiplerinden olan ‘nâmahrem’ bilincini adeta hiçe sayıyor. Birbirlerini hiç tanımayan yarışmacılar yan yana yatıyor, beraber yiyor, beraber içiyor, beraber yarışıyorlar. Survivor Türk toplumunun dini ve manevi değelerine tamamen ters bir içeriğe sahip. Bu şekilde ‘komünal’ toplumun bir örneği televizyon ekranlarında sergilenmiş oluyor.

Survivor kötü örnek teşkil ediyor

TV 8’de yayınlanan Survivor yarışma programında zaman zaman yarışmacılar arasında tartışmalar yaşandığı, bu tartışmaların kavgaya dönüştüğü ve rakip takım oyuncularının sarf ettikleri bazı ifade ve hareketlerin ahlak sınırlarını aştığı bilinen bir gerçek.

Her ne kadar; çocukların ekran başında olabileceği korumalı saatlerde yayınlanan bu programda toplumun ahlak kurallarına aykırı davranışlar sergileniyor. Survivor’da kötü örnek olarak görülen, kavga, hakaret ve argo anlam taşıyan el hareketleri bunlardan bazıları.

İman hassasiyeti taşıyan duyarlı Müslümanlar, Adnan Oktar konusunda devreye giren RTÜK ve Diyanet’in Acun’un kanalındaki Survivor konusunda da sessiz kalmamasını istiyor.

Basıntürk

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Covid-19 İstatistikleri