KOBİDER Başkanı Özgenç’ten Bağımsızlık ve Ayasofya vurgusu

2 hafta ago
34 Views

KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bağımsızlık ve Ayasofya vurgusu yaparak TBMM’ye, AK Parti hükümetine ve MHP’ye mesaj verdi.

101 yıl önce Milli Mücadele’nin başladığı 19 Mayıs günü, bugün Atatürk’ün Samsun’a ayak basmasıyla başlayan bağımsızlık ve hürriyet mücadelesine atıfta bulunan Özgenç, “Türkiye bağımsızlığının 101’inci yılını kutluyor ama Ayasofya’yı hala cami olarak açamıyor!” dedi

Özgenç’inAyasofya Bizans’a Değil, İslam’a Hizmet Etmeli!” başlığı ile yaptığı paylaşımı şöyle:

 “Zamanın zor şartları gereği Ayasofya Camii müzeye çevrilmiş olabilir. Nitekim müzeye dönüştürüldüğü 1934 yılında o dönemin konjonktüründe öyle gerekmiş olabilir fakat aradan yıllar geçti köprünün altından çok sular aktı. Hükümet kararnamesi ile tekrar cami olarak açılabilir.

Kaldı ki bu durum, bağımsızlığı şiar edinen “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” diyen Gazi Mustafa Kemal’in düşüncelerine de aykırıdır.

İSPANYA’DAKİ KURTUBA NE İSE İSTANBUL AYASOFYA DA ODUR!

İspanyollar Kurtuba’yı müze yapmadığına göre; biz hangi devlet veya milletin hatırına veya keyfine Sultan Fatih’in vakfettiği ecdat yadigarı eseri hala müze olarak tutmaya devam ediyoruz?

TÜRKİYE’NİN BAĞIMSIZLIĞI ADINA AYASOFYA MÜZE OLARAK KALMAMALI

Egemenlik kayıtsız şartsız milletin olduğuna göre Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bu duruma kayıtsız kalmamalı.” diye vurguladı.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir