İYİ Partili Aytun Çıray “Atatürkçü” görünmek için mi profilini M.Kemal fotoğrafı yapmış?

2 hafta ago
19 Views

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ın sosyal medya hesabı Twitter’daki profilinde, kendi fotoğrafı yerine   M. Kemal Atatürk ile annesi Zübeyde hanımın fotoğrafını koyması akıllara Çıray tribüne mi oynuyor sorusunu getirdi.

Sosyal medyada Atatürkçü görünüp psikolojik ve ideolojik harekat yapan hesapların olduğu kadar, kendini Atatürkçü gösterip istismar edenlerde var. Bunların birçoğu da profiline Atatürk fotoğrafı koyuyor.

Her 23 Nisan, 29 Ekim,19 Mayıs ve 10 Kasım gibi günlerde bazı insanların Atatürkçü olduklarını ısrarla belli etmek böyle bir eyleme geçtikleri görülüyor.

Kişinin kendi fotoğrafı yerine başkasının görseli ile bu tür paylaşımların yapıldığı sosyal medya’da: “Açıkçası bu durum kişiliğini oturtamamış olduğuna delalet eder kişinin. Yani ”ben” diyebilen birisi profil resmine başkasının fotoğrafını koymaz. Bu henüz kendisini bulamamış olduğuna delalet eder. Ayrıca çokça var, ya dini liderinin yada siyasi liderinin resmini profil resmi yapanlardan. Yani insan bir karakteri çok sevebilir hatta bu aşk seviyesinde bile olabilir ama insanın da bir ”ben” noktası olmalı. Ayrıca 15 Temmuz sonrası ne kadar FETÖ iltisaklı sosyal medya profili varsa hepsinin profil resmini Atatürk resmi olarak ayarlaması da bundandır” şeklinde yorumlanıyor.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir