CHP’li İmamoğlu’nun ciddiyetsiz türbe ziyaretine Özgenç’ten tepki! Büyük saygısızlık, hadsizlik!

31 Mayıs 2020
61 Views

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun türbe saygısızlığına KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sert tepki gösterdi.

Özgenç’in paylaşımı şu şekilde:

“Ey İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’u fethederek çağ açıp çağ kapatan ve Osmanlı’yı devletten dünya imparatorluğuna dönüştüren, Fatih Sultan Mehmet Han’ın  türbesini ziyarete giderken, kahveye gider gibi ellerini arkaya bağlı şekilde yürümen cihan imparatorunun manevi hatırasına yapılmış çok büyük saygısızlıktır, hadsizliktir, dahası edepsizliktir!

Unutma ki; Sultan Fatih sayesinde adın Ekrem olduğu gibi, bugünkü o mevkiini de ona borçlusun.

Ayrıca Fatih Sultan Mehmet Han türbesine “tekme” atman da ayrı bir küstahlıktır!  Sen kimsin ki; Peygamber müjdesine mazhar olmuş, Osmanlı padişahının türbesine tekme atma cüretini gösteriyorsun? Bu ne saygısızlıktır, bu ne terbiyesizliktir?

Aynı hareketi Gazi Mustafa Kemal’in mozolesine yapabilir miydin? Yapamazdın, tırsardın, seni tefe koyarlardı. Çünkü o kanunla korunuyor. Çağ açıp çağ kapatan, müjdelenen Komutan Fatih Sultan Mehmet Han ise; zabıta olamayacak birinin İBB başkanı olduğu İstanbul’da türbesinde hakarete maruz kalıyor.

Bu yakışıksız ve küstahça hareketin; hasbelkader belediye başkanı olduğun İstanbul’a ve onu fetheden, İslam’la buluşturan o  güzel kumandana karşı yapılmış en ağır saygısızlıktır! Derhal özür dilemelisin, dilemediğin taktirde İstanbullu sana en kısa zamanda dersini verecektir, vermeli de…” diye ifadeleri kullandı

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Covid-19 İstatistikleri