Araklı’da caddelere gelişi güzel park edilen araçlar trafiği tehlikeye sokuyor!

19 Haziran 2020
27 Views

Otopark sıkıntısının günden güne arttığı Araklı’da cadde üzerine düzensiz bir şekilde park edilen araçlar trafiğin tıkanmasına sebep oluyor. Bu hafta içi Araklı’da bir otomobil sürücüsü, Polis karakolu karşısında, orta şeritte ve yaya geçidi üzerinde içinde aracı içinde yolcusu ile bırakarak alış veriş yapmaya gitmesi görenleri “bu kadar da düşüncesizlik ve çifte trafik ihlali olur mu” dedirtti.

Trabzon’un Araklı ilçesinde hemen hemen bütün cadde ve sokaklarda gelişi güzel bırakılan araçlar hem kazalara sebep oluyor hem vatandaşları rahatsız ediyor.

İlçede bir kaldırımdan diğerine geçmenin çok zor olduğunu dile getiren vatandaşlar trafik ve belediyenin bu soruna biran evvel çözmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Gelişi güzel park edilen araçların trafiği tıkadığına ve kazalara devetiye çıkardığını ifade eden vatandaşlar, “Araklı’da yaya geçidi üstüne bırakılan araçlar trafiği aksatıyor. Trafiği tıkanıyor. Araçlar iş yerlerinin önü otopark alanı gibi olmuş. Bir an önce bu duruma çare bulunması gerekiyor” dediler.

Araklı’da özellikle Trabzon Caddesi , Jandarma ve Polis karakolunun olduğu cadde ve bağlantılarının açık otopark haline gelmiş. Gelişi güzel sabah erken saatlerde sahipleri tarafından çekilen araçlar gün boyu cadde üzerinde kalıyor.


Vatandaşlar yetkililerden gelişi güzel park sorununa çare bulmasını bekliyor. Öte yandan bazı işyeri sahiplerinin de caddelere duba ve benzeri malzeme bırakması trafiği içinden çıkılmaz bir duruma soktuğu gibi görüntü kirliliğine de sebebiyet veriyor.

Yaya gecidi, itfaiye, polis karakolu, sinema, tiyatro, banka, cami, hastane, klinik, okul veya garajın giriş veya çıkış yerinde park etmenin de suç sayıldığı ülkemizde, özellikle yaya geçidi üzerinde park edilen araçlar dikkatlerden kaçmıyor.

Araklı’da hatalı park etme, indirme, bindirme park etme ve duraklama kurallarına uyulmaması yüzünden büyük can kayıpları ve yaralamalar yaşanmaktadır. BASINTÜRK

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Covid-19 İstatistikleri